ویژگی جدید iOS 17؛ بازیابی رمز عبور پس از فراموشی!

رمز عبور

قبل‌ از معرفی iOS 17 در WWDC ۲۰۲۳، انتظار می‌رفت این سیستم‌عامل از نظر بصری و ویژگی‌ها، تغییرات جزئی‌ای دریافت کند؛ بااین‌حال این نسخه از iOS با انبوهی از قابلیت‌ها و تغییرات داخلی منتشر شد. اکنون مشخص شده که حتی در صورت فراموشی کد قفل آیفون در iOS 17 می‌توانید رمزعبورتان را بازنشانی کنید.

طبق گزارش‌ها، اپل ویژگی جدیدی را اضافه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد رمز عبور جدید آیفون خود را با رمز عبور قبلی در طی ۷۲ ساعت پس از تغییر بازنشانی کنند. به عبارت ساده، اگر کاربری رمز عبور تلفن خود را تغییر دهد اما رمز جدید را فراموش کند، هنوز ۷۲ ساعت فرصت دارد تا به رمز عبور قبلی برگردد. با این حال، شایان ذکر است که کاربران باید رمز عبور قدیمی را قبل از ایجاد رمز عبور جدید به خاطر بسپارند.

 

رمز اپل آیدی فراموش شود باید چه کرد؟

 

درحال‌حاضر، اگر رمز عبور خاصی را روی آیفون خود تنظیم کرده باشید، فقط در صورتی مجاز به بازکردن قفل دستگاه هستید که آن را به‌درستی وارد کنید. این یعنی اگر به‌ هر دلیلی رمزعبور خود را فراموش کنید، آیفون در حالت قفل باقی خواهد ماند و درنتیجه دستگاه شما تقریباً بلااستفاده می‌شود.

اما با این ویژگی جدید، هر زمان که کاربر رمز عبور نادرستی را وارد کند، گزینه بازنشانی آن را خواهد داشت. آنها یک گزینه “Forgot Passcode” را در پایین صفحه می بینند که به صفحه جدیدی به نام گزینه “Try Passcode Reset” منتهی می شود. با ضربه زدن بر روی این گزینه، کاربران می توانند رمز عبور قدیمی خود را وارد کرده و رمز عبور جدیدی ایجاد کنند.

ویژگی بازنشانی رمز عبور در iOS 17 مانند یک ناجی به نظر می رسد. با این حال، تنها در صورتی کار خواهد کرد که کاربران رمز عبور جدید خود را در ۷۲ ساعت اول پس از تغییر فراموش کنند. برای اهداف امنیتی، گزینه ای برای غیرفعال کردن این ویژگی با ضربه زدن بر روی «Expire Previous Password Now» در تنظیمات Face ID و Passcode وجود دارد.

اپل پس از تلاش های مکرر ناموفق برای باز کردن قفل دستگاه، آیفون را غیرفعال می کند. سپس تا زمانی که آیفون در حالت ریکاوری قرار گیرد به قفل دائمی گسترش می یابد. حالت بازیابی برای محافظت از دستگاه‌ها در برابر قرار گرفتن در دستان اشتباه است. این به کاربران اجازه می دهد تا آیفون خود را پاک کرده و دوباره آن را تنظیم کنند.

 

ساده ترین راه حل مشکل فراموشی رمز آیفون 14 - آیفون اسلام

 

اپل ویژگی‌های فراوانی در iOS 17 ارائه داده تا حریم‌ خصوصی و امنیت کاربران حفظ شود. این سیستم‌عامل درحال‌حاضر به‌طور آزمایشی منتشر شده و غول فناوری اهل کوپرتینو با انتشار نسخه‌های بتای بعدی، قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه خواهد کرد.

نسخه‌ی نهایی iOS 17 اواخر سال جاری همزمان با معرفی سری آیفون ۱۵ دردسترس عموم قرار خواهد گرفت.