فهرست گوشی هایی که آپدیت اندروید ۱۴ را دریافت می کنند

در فوریه‌ی ۲۰۲۳، گوگل رسماً اولین پیش‌نمایش توسعه‌ دهندگان اندروید ۱۴ را منتشر کرد. اکنون دومین نسخه‌ی بتا از راه رسیده است و هنوز دوره‌ی چندماهه‌ی بتا قبل از رسیدن نسخه‌ی پایدار وجود خواهد داشت. به‌هر‌حال، قبل از عرضه‌ی اندروید ۱۴ احتمالا این سؤال در ذهنتان شکل گرفته است که کدام گوشی‌ها اندروید ۱۴ را دریافت می‌کنند؟

منظور از پشتیبانی نرم‌افزاری در گوشی چیست؟

شرکت گوگل سالانه نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. معمولا گوشی های اندرویدی از پشتیبانی نرم افزاری سه ساله برخوردار هستند یعنی می‌توانند دو آپدیت بزرگ مربوط به تغییر سیستم عامل را دریافت کنند. به جز آپدیت سیستم عامل، آپدیت های کوچکتری وجود دارد که بیشتر برای بهبود رابط کاربری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. هر آپدیتی که ارائه داده می‌شود شامل پک‌های امنیتی در جهت افزایش امنیت سیستم عامل‌ها است.

اندروید ۱۴ چه تغییرات جدیدی به‌ارمغان می‌آورد؟

در سال ۲۰۲۱، اندروید ۱۲ با نوآوری چشمگیری عرضه شد؛ ولی در سال ۲۰۲۲، اندروید ۱۳ با تغییرات خاصی همراه نبود. در سال ۲۰۲۳، اندروید ۱۴ یک سال تکراری دیگر به‌نظر می‌رسد؛ چراکه حداقل با علم به گزارش‌های فعلی‌، ظاهراً تغییرات بزرگی در آن ایجاد نخواهد شد.

با‌وجوداین، تغییرات جدیدی را شامل خواهد شد. گفته می‌شود در اندروید ۱۴ می‌توانید اندازه‌ی فونت را بهتر کنترل کنید و عمر باتری محصول مدنظرتان بیشتری خواهد شد. ویژگی‌های حریم خصوصی و امنیتی بیشتر از‌جمله ممنوعیت نصب اپلیکیشن‌های بسیار قدیمی از دیگر تغییرات اندروید ۱۴ خواهد بود.

تا زمان انتشار اندروید ۱۴ فاصله‌ی زیادی داریم؛ بنابراین، ممکن است تغییرات دیگری در این سیستم‌عامل به‌وجود بیاید که ما از آن‌ها خبر نداریم.

کدام گوشی ها آپدیت اندروید ۱۴ را دریافت خواهند کرد؟