۱۰ تا از بهترین بازی های آیفون

بهترین بازی

هر ساله بازی‌های زیادی برای گوشی‌های آیفون و پلتفرم iOS منتشر می‌شوند که برخی از آن‌های موفق و برخی دیگر نیز به موفقیت خاصی نمی‌رسند. تنوع زیاد بازی‌ها باعث شده است تا انتخاب از میان گزینه‌های موجود سخت شود و به اصطلاح نتوانیم بهترین بازی آیفون یا iOS مورد نظر خودمان را پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم به‌صورت کوتاه به تعدادی از بهترین بازی های ایفون بپردازیم.

اگر شما هم از زمره افرادی هستید که فارق از عدد سن و سالتان هنوز از بازی‌های مختلف موبایلی همچون انواع بازی فکری، رانندگی، جنگی، ورزشی(فوتبال، تنیس، بوکس و…) و… استقبال کرده و بازی می‎کنید؛ با من همراه شوید.

بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

لاک‌ پشت‌های نینجا نیاز به معرفی خاصی ندارند و بهترین بازی در چندین دهه با مجموعه‌‌های مختلف انیمیشنی برای مردم خاطره ساخته‌اند. همچنین این موضوع با بازی‌های مختلفی که براساس این شخصیت‌ها ساخته شد ادامه پیدا کرد. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge جدیدترین بازی ساخته شده براساس این مجموع است که با طراحی beat em up خود توانسته بازیکنان بسیاری به سمت خود جذب کند. این بازی داستان شرورهای معروف این مجموعه مانند شردر را تعریف می‌کند که قصد دارند با کارهای مختلف قدرت را به‌دست بگیرند که در این لحظه لاک پشت‌های نینجا و تمام دوستان آن‌ها برای جلوگیری از این کار وارد میدان می‌شوند. در طول بازی می‌‌توانید علاوه‌بر چهار شخصیت اصلی کنترل شخصیت‌های اسپلینتر و اپریل و حتی کیسی جونز را در دست بگیرد. بازی به این صورت است که باید در نقشه بازی وارد نقاط مختلف شوید که هریک از آن‌ها حکم یک مرحله از بازی را دارند. در پایان مراحل بازی باید با یک باس‌فایت مبارزه کنید که اگر بتوانید به درستی از قدرت‌های خود استفاده کنید کار چندان دشواری را نخواهید داشت. در کل اگر از طرفدران قدیمی این مجوعه هستید بدون تردید می‌توانید به سراغ بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge بروید.

بازی آیفون Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

 بازی legend of grimrock بهترین بازی

سبک بازی legend of grimrock سیاه چاله محور است و با الهام از ژانر بازی‎های کلاسیک قدیمی طراحی شده است. این بازی یکی از بهترین بازی های آیفون برای بزرگسالان معرفی شده است زیرا ویژگی‎ها و جذابیت‎های خاصی دارد. legend of grimrock ترکیبی از عناصر بقا، بازی تفنگی تیراندازی، جادو، معما و پازل است. در legend of grimrock که نمونه‌ای از بهترین بازیها برای ایفون است کاربر یک زندانی محکوم به اعدادم است که به دلیل جرایم مکرر به کوه گریمراک تبعید شده است. او در این کوه با تونل‎ها و سیاه چاله‎های باستانی مخوفی مواجه می‎شود. کاربر مامور است تا با تشکیل یک گروه از کوه پایین اید و فرار کند. حل پازل‎های مرموز و گذر از تله‎های کشنده و نبرد با هیولاهای ترسناک legend of grimrock را به یکی از بهترین بازیها برای ایفون و اندروید در بین دیگر بازی فکری آیفون واندروید تبدیل کرده است.

دانلود Legend of Grimrock 2 برای pc • دانلود رایگان

بازی MARVEL SNAP

اگر می‌خواهید تجربه یک بازی کارتی جذاب و پراز شخصیت‌های مختلف را داشته باشید، Marvel Snap گزینه مناسبی است. همان‌طور که از نام بازی مشخص است، فضاسازی آن در دنیای مارول جریان دارد. دنیایی که پرشده از شخصیت‌های مثبت ومنفی که بیشتر آن در بازی وجود دارند و قابل بازی هستند. بازی به این صورت است که بازیکنان باید در نبرد‌های یک به یک، دو منطقه از سه منطقه موجود را به‌دست بیاورند و البته که با قابلیتی‌هایی که وجود دارد هرگز این احساس را به شما نمی‌دهد که به‌طور قطعی بازنده یا برنده بازی خواهید بود. در ابتدای هر بازی هر بازیکن دو کارت را در اختیار دارد که باید یکی از آن‌ها را در یکی از سه منطقه روبه‌روی خود قرار دهد و سپس دکمه پایان کار خود را بزند و در ادامه منتظر حرکت حریف خود باشد. هریک از کارت‌های بازی شامل دو عدد است که عدد نارنجی به منظور قدرت و عدد آبی نیز مربوط‌به میزان انرژی بازیکن می‌شود که اگر انرژی کافی را داشته باشد می‌تواند از کارت‌های بیشتری در نوبت خود استفاده کند. این روند تا چند نوبت ادامه پیدا می‌کند و در آخر کسی که حداقل دو منطقه را تصاحب کرده باشد برنده بازی می‌شود.

بازی آیفون MARVEL SNAP

بازی  evolution، Cell to singularity

یکی از بهترین بازی ایفون با ژانری خاص Cell to singularity نام دارد . سبک این بازی همچون ورق زدن یک کتاب تاریخی به شما تکامل زندگی و جهان را نشان می‎دهد. Cell to singularity یکی از بهترین بازی های گوشی ایفون است که می‌تواند شما را ساعت‌ها سرگرم کند. شما در طی بازی باید سیارات دیگر را قابل سکونت کنید.

بازی ایفون رایگان

 بازی Boxville بهترین بازی

درکنار بازی‌هایی که به هرنحوی مانند اکشن زیاد، استفاده از سبک‌های محبوب مانند بتل رویال یا هرچیزی دیگری می‌خواهند بازیکنان را به سمت آثار خود جذب کنند، گاهی آثاری منتشر می‌شود که بدون هیچ یک از این موارد و صرفا با فضا‌سازی منحصربه‌فرد بازیکنان را جذب خود می‌کند که بازی Boxville یکی از موارد است. بازی در یک مرکز قوطی‌های بلااستفاده جریان دارد و Blue Can نام شخصیتی است که بازیکنان کنترل آن را برعهده دارند. داستان بازی حول این شخصیت است که بهترین دوست خود را در جریان یک زلزله گم می‌کند و حالا باید ان را پیدا کند. گیم‌پلی بازی به‌صورت اشاره و کلیک است و باید در هرمرحله با حل معما‌های مختلف داستان بازی را پیش ببرید. فضا‌سازی بازی به‌شدت یادآور آثار استودیوی Amanita Design است که به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌اند. اگر می‌خواهید یک بازی داستان محور جذاب را که حتی یکم کلمه دیالوگ ندارد، تجربه ساخته استودیوی Triomatica Games پیشنهاد ویژه است.

 Peek a zoo بهترین بازی

در این بازی شخصیت اصلی یکی از حیوانات است که همیشه محبوب بچه ها بوده و هست. یکی از بهترین بازی های آیفون ۲۰۲۱ Dino tim است که به کودک شما یاد می‌دهد حیوانات در دنیای وحش چه کارهایی می‌کنند، چه می‌خورند و چه صدایی دارند. این بازی به کودک دوساله شما اجازه می‎دهد تا در دنیای حیوانات قدم بزند و با عادت‌های مختلف آن‌ها آشنا شود. اگر می‎خواهید کودکتان هم سرگرم شود هم با حیوانات دیگر آشنا شود این بازی را برای آیفون خود دانلود و نصب کنید.

بازی Terra Nilبهترین بازی

تا به امروز بازی‌های زیادی با موضوع ساخت و مدیریت شهر ساخته شده است که اکثر آن‌ها نیز تا حد زیادی راهی مشابه یکدیگر را می‌روند؛ اما این موضوع در بازی Terra Nil کاملا متفاوت است. در این بازی به‌جای آن که در یک منطقه خوش آب‌و‌هوا مشغول ساخته خانه‌ها شوید باید در یک منطقه آلوده منطقه را در مرحله اول از آلودگی پاک کنید و کم‌کم آن را توسعه دهید. درواقع در طول این بازی استراتژیک، باید با کمک ابزارآلات مختلفی که در طول به‌دست می‌آورید اکوسیستم حاکم برآن منطقه را تغییر دهید. البته بازی به همین سادگی نخواهد بود که صرفا با چند کلیک ساده این کار را انجام دهید. در طول بازی باید به‌طور پیوسته حواستان به تمام مناطق باشد و حساب شده استراتژی بچینید. به‌طور خلاصه بازیکنان باید با اقدمات مختلفی مانند پاکسازی آلودگی رودخانه‌ها، پرورش گیاهان، مدیریت حیات وحش و موارد دیگر را انجام دهند. اگر از علاقه‌مندان بازی‌های استراتژی مدیریتی هستید بدون تردید ساخته استودیوی Free Lives تجربه متفاوتی برای شما خواهد بود.

Pokemon go بهترین بازی

نمونه‌ای از بهترین بازی ایفون رایگان Pokemon go است. این بازی به راحتی کاربر خود را برای ساعت‎ها سرگرم می‌کند. در این بازی فرزند شما با ناشناخته ها ارتباط برقرار می‎کند و مجبور می‎شود تا برای ادامه دادن بازی به کشف دنیای بیرون بپردازد. اگر از ژانر این بازی خوشتان نیامد می‎توانید نمونه‌های مختلفی از انواع بازی‌های فکری، ورزشی یا معمایی را از آپ استور دانلود کنید.

بازی PUBG: New State

بازی PUBG: New State را می‌توان یک به‌روزرسانی بزرگ برای PUBG: Mobile عنوان کرد که با اضافه کردن ویژگی‌های مختلف سعی در جذب بازیکنان بیشتری را دارد. در ابتدای بازی مانند نسخه اصلی باید شخصیت خود را طراحی کنید که در این نسخه آزادی عمل بیشتری را دارید به‌عنوان مثال می‌توانید از همان ابتدا لباسی را برای شخصیت خود انتخاب کنید. علاوه‌بر نقشه‌های قبلی، بازی دو نقشه جدید به نام‌های Troi برای حالت اصلی بازی و دیگری با نام Station برای Team Deatmach را دارد. اگر در گذشته PUBG: Mobile را تجربه کرده‌ باشید در New State شاهد گیم‌پلی متفاوتی نخواهید بود و همه چیز همانند قبل است. در PUBG: New State می‌توانید از صندوق عقب اتومبیل‌ها برای حمل‌و‌نقل ابزاری که شاید در ادامه به کار شما بیایند، استفاده کنید. در نقشه جدید بازی با نام Troi که در ابتدای معرفی بازی به آن اشاره شد، فضای جذاب‌تری را نسبت به سایر نقشه‌های بازی ارائه می‌کند که به‌عنوان مثال می‌توان به وجود اتومبیل‌های برقی در آن اشاره کرد.

بازی Night in the Woods بهترین بازی

بازی Night in the Woods ساخته استودیوی Infinite Fall شما را وارد دنیای عجیب و غریب حیوانات می‌کند که شما کنترل گربه‌ای به نام «می» را برعهده دارید. داستان بازی حول همین شخصیت است که پس از پذیرفته شدن در یک دانشگاه، خیلی زود آن را ترک می‌کند و وارد یک ماجراجویی عجیب و گاهی بحث برانگیز می‌شود. بازی گیم‌پلی خاصی ندارد و خلاصه به حرکت در محیط دو بعدی و صحبت با دیگر شخصیت‌های بازی و گاهی چند مینی‌گیم ساده می‌شود. طراحی هنری بازی بسیار جذاب و پرجزییات است که تمام موارد آن متناسب با جو هرقسمت از بازی است. همچنین موسیقی Night in the Woods کار خودش را به بهترین شکل ممکن در هرقسمت از به گوش مخاطب می‌رساند. اگر می‌خواهید یک تجربه داستانی جذاب و البته تأمل برانگیز را تجربه کنید، بازی Night in the Woods می‌تواند گزینه ایده‌آلی باشد.

کارکتر گربه، گرگ و تمساخ در کنار هم