اطلاعات و تصاویر گوگل پیکسل ۸ پرو را ظاهراً خود گوگل فاش کرد

اخیرا ویدیویی از گوگل منتشر شده که در آن به ویژگی سنجش دمای بدن در گوشی های پیکسل ۸ پرو اشاره دارد. به نظر می رسد گوگل خودش این اطلاعات را به بیرون منتشر کرده است.

تاکنون چندین بار اطلاعات محرمانه و ویژگی های گوشی های گوگل به بیرون درز پیدا کرده است. گوگل نیز در این مورد چندان امیدوار کننده عمل نکرده است. بسیاری از نمونه های اولیه دستگاه های ساخته شده توسط این شرکت پیش از رونمایی فاش شد.

فاش‌شدن اطلاعات محصولات پیش از رونمایی رسمی باعث شده است تا گوگل به‌خوبی بتواند پرچم‌داران جدیدش را پیش از معرفی بر سر زبان‌ها بیندازد. اهالی مانتین‌ویو اخیراً دو گوشی Pixel 7a و Pixel Fold و نیز تبلت پیکسل را در رویداد Google I/O رونمایی کرده‌اند؛ اما هنوز اطلاعات رسمی پیکسل ۸ را منتشر نکرده است.

به‌نقل از سایت اندروید‌پلیس، تلفن هوشمند Pixel 8 Pro به‌صورت غیررسمی در ویدئویی نمایان شده است که در آن فردی در حال به‌نمایش‌گذاشتن قابلیت شناسایی دمای بدن است که به‌تازگی در این سری جای‌گذاری شده است.

در این ویدئو، شخصی گوشی پیکسل ۸ پرو را در نزدیکی پیشانی خود قرار می‌دهد و دمای بدن وی با دقت مثال‌‌زدنی اندازه گرفته می‌شود. به‌نظر می‌رسد حسگری در زیر فلش دوربین این سری جای‌گذاری شده است که وظیفه‌ی اندازه‌گیری دمای بدن را بر‌عهده دارد. برای سنجش دما نباید از شیشه‌‌های محافظ نمایشگر استفاده کرد.

گوگل

طبق گزارش ورج، طراحی گوشی پیکسل ۸ در این ویدیو با رندرهای قبلی آن یکسان است.در پنل پشتی شاهد سه دوربین در پوشش شیشه ای و فلزی هستیم و احتمالا در سری جدید گوشی های پیکسل طراحی بدون حاشیه ارائه خواهد شد.

 

گوگل به‌دنبال افزودن کاربردهای خاص و اختصاصی به گوشی‌های پیکسل خود است و این موضوع می‌تواند بسیار جذاب باشد. پیش‌از‌این نیز این شرکت قابلیت رادار را در پیکسل ۴ خود ارائه کرده بود.

به‌نظر می‌رسد سری پیکسل ۸ شامل پیکسل ۸ و نسخه Pro در ماه اکتبر (مهرماه) معرفی شوند. ناگفته نماند که احتمالاً نسل دوم ساعت هوشمند پیکسل واچ نیز همزمان با پیکسل‌های جدید رونمایی خواهد شد.

انتظار داریم در گوشی‌های سری پیکسل ۸ استفاده از تراشه‌ی Tensor G3 گوگل به‌همراه امکانات جذاب و جدید نرم‌افزاری را شاهد باشیم.