گوگل تاریخ رونمایی پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو را اعلام کرد

گوگل با ارسال دعوت‌نامه‌ای تاریخ رونمایی کامل گوشی‌های پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو را اعلام کرد. در مراسم گوگل تاریخ عرضه‌ی پیکسل واچ نیز مشخص خواهد شد.

تاریخ مراسم رونمایی پیکسل 7 گوگل بالاخره مشخص شد؛ چه انتظاراتی از رویداد  گوگل داریم؟ | گجت نیوز

گوگل ساعاتی پیش دعوت‌نامه‌ی رویداد پاییزه‌ی خود را برای رسانه‌ها ارسال کرد. این رویداد که پنج‌شنبه ۶ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۴ مهر ۱۴۰۱) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود، محفلی برای رونمایی کامل گوشی‌های پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو خواهد بود. گوگل در مراسم موردبحث تاریخ عرضه‌ی پیکسل واچ را نیز اعلام می‌کند.

در حالی که اپل دوست دارد گوشی‌های جدید خود را در ماه سپتامبر عرضه کند، گوگل همواره در سال‌های اخیر تلاش کرده تا ماه اکتبر را برای عرضه سری اصلی پیکسل خود انتخاب کند و طبق گزارش جدید، ظاهراً در سال ۲۰۲۲ نیز قرار نیست چیزی تغییر کند. گفته می‌شود این اطلاعات جدید که توسط FrontPageTech منتشر شده، از “منابع بسیار معتبر” به دست آمده‌اند. بد نیست اشاره کنیم که FrontPageTech سال گذشته هم تاریخ عرضه پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را به دقت پیش‌بینی کرده بود.

بر اساس آنچه که در گزارش امروز آمده، گوشی‌های پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو در تاریخ ۶ اکتبر (۱۴ مهر) برای پیش‌سفارش در دسترس خواهند بود از روز ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) نیز وارد بازار می‌شوند. در حالی که تاریخ معرفی این گوشی‌ها به طور مشخص اعلام نشده اما با توجه به تاریخ‌های مذکور می‌توان چنین استنباط کرد که رویداد معرفی سری پیکسل ۷ نیز در همان روز شروع پیش‌سفارش (۱۴ مهر) یا حداکثر یک یا دو روز زودتر برگزار خواهد شد.

و بنابراین، یک بار دیگر گوگل به سنت عرضه پیکسل‌ها در ماه اکتبر پایبند خواهد بود، اگرچه که امسال معرفی این گوشی‌ها در ماه اکتبر کمی زودتر از سال ۲۰۲۱ انجام خواهد شد. این شرکت معمولاً در رازداری بسیار ضعیف عمل می‌کند و همواره اطلاعات گوشی‌هایش بسیار زودتر از معرفی رسمی آن‌ها به بیرون درز می‌کند. از همین رو در ماه مه و در جریان کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود، طراحی گوشی‌های جدیدش را به نمایش گذاشت تا به این ترتیب از افشاگران جلو بیفتد!

گوگل پیکسل 7 – فروشگاه اینترنتی AGSKala

یکی از تغییرات جالب گوشی‌های جدید گوگل، بهره‌مندی از یک نوار آلومینیومی در پنل پشتی برای میزبانی از دوربین‌ها است. این نوار آلومینیومی در پیکسل ۷ پرو شامل یک حفره‌ی دایره‌ای و یک حفره‌ی کپسولی است. گوگل گفته است که گوشی‌های سری پیکسل ۷ با تراشه‌ی جدید Tensor G2 تولید می‌شوند.

براساس گزارش ورج، در اوایل سال جاری میلادی یکی از کاربران ردیت تصاویری از نمونه‌ی پیش‌تولید پیکسل واچ را فاش کرد و گفت آن ساعت هوشمند را در رستوران پیدا کرده است. پیکسل واچی که در تصاویر فاش‌شده دیدیم روشن نمی‌شد، اما جزئیات تازه‌ای درباره‌ی ابعاد ساعت هوشمند گوگل دردسترس ما قرار داد.

گوگل قصد ندارد پیکسل ۷ را با تغییرات انقلابی همراه کند. استقبال از پیکسل ۶ بسیار خوب بود،‌ به همین دلیل ظاهراً گوگل تصمیم گرفته همان فرمول موفق را با یک‌سری اصلاحات روبه‌رو کند.

از طرفی معرفی پیکسل واچ اتفاق مهمی است. پیکسل واچ در بازار کار ساده‌ای نخواهد داشت. ساعت‌هایی که اپل و سامسونگ می‌سازند اکنون بسیار محبوب هستند.

رونمایی از گوگل پیکسل 7 و 7 پرو، پیکسل واچ و تبلت پیکسل | کالاسودا