سامسونگ قابلیت دریافت فرمان ازطریق ضربه به پشت را به گوشی‌های گلکسی اضافه کرد

به‌گزارش androidauthority، اکنون سامسونگ رسماً با ماژول RegiStar Good Lock جدید به این بخش پیوسته است که به دارندگان گلکسی امکان می‌دهد تا از حالت دو یا سه ضربه‌ به عقب روی گوشی هوشمند خود استفاده کنند. این حالت را می‌توان برای گرفتن اسکرین‌شات، اجرای پنجره‌ی بازشو، مشاهده‌ی اعلان‌ها، راه‌اندازی Google Assistant، فعال‌کردن منو اخیر و… اختصاص داد.

گلکسی

البته که اپل و گوگل هر دو مدتی است که قابلیت Back Tap (ضربه‌زدن به پشت دستگاه برای اجرای دستورها) را ارائه کرده‌اند که به کاربر امکان می‌دهد به‌سرعت اسکرین‌شات بگیرد و برنامه‌ای را باز کند.

ماژول جدید Good Lock به شما امکان می‌دهد منو تنظیمات خود را تغییر دهید و میان‌برهای دکمه‌ی پاور را سفارشی کنید.

اما ببینیم این قابلیت ( Back Tap ) چه محدودیتهایی را شامل میشود؟

این قابلیت زمانی‌که باتری شما ۱۵ درصد یا کمتر است یا گوشی شما در حالت sleep mode است یا روی صفحه قفل هستید، عمل نمی‌کند.

گلکسی

این تنها گزینه فعال‌شده‌ی RegiStar نیست؛ چراکه ماژول جدید به شما امکان می‌دهد ترتیب منو تنظیمات را تغییر دهید و کاری که فشار طولانی دکمه‌ی پاور انجام می‌دهد، سفارشی کنید (فعال‌کردن LiveCaption، روشن‌کردن چراغ‌قوه و…). برای دارندگان گلکسی زد فولد ۴، به‌لطف ماژول جدید Good Lock مزیت دیگری نیز وجود دارد و آن امکان فشاردادن محکم روی صفحه‌نمایش برای فعال‌کردن میان‌بر حرکتی (Gesture Shortcut) است. درحال‌حاضر، این ماژول جدید برای دستگاه‌های One UI 5 دردسترس است و می‌توان آن را ازطریق فروشگاه گلکسی دانلود کرد.