همه چیز در مورد مک بوک

مک‌بوک

اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی باشید که به دنبال خرید لپ‌تاپ یا مک‌بوک، مطالعه این گزارش می‌تواند کمک به‌سزایی در تجدیدنظر و تصمیم‌گیری شما داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت versiondaily، لپ‌تاپ‌های مک‌بوک ( (MacBookاز سری لپ‌تاپ‌های تولیدشده توسط شرکت اپل است که از طرفداران و علاقمندان بسیاری در سراسر جهان برخوردار شده است. نخستین بار مک‌بوک در ماه مه سال ۲۰۰۶ میلادی توسط شرکت اپل معرفی شد و از آن زمان تاکنون نیز توانسته است نظر خیل عظیمی از کاربران را به خود جلب کند و با ویژگی های منحصر بفرد خود جذابیت‌های خاصی را برای آن‌ها ایجاد کند. این گزارش به مرور و بررسی مختصری بر مجموعه مزایا و معایب لپ‌تاپ‌های اختصاصی اپل موسوم به مک‌بوک می‌پردازد.

حمل و جابجایی آسان مک‌بوک

مک‌بوک به طور قطع یکی از نازک‌ترین، باریک‌ترین و سبک‌ترین لپ‌تاپ‌ها در جهان محسوب می‌شود. مدل‌های ۱۱ اینچی و ۱۳ اینچی مک بوک به ترتیب ضخامتی معادل ۰.۱۱ و ۰.۶۸ اینچ دارد.

مک‌بوک

قابلیت های سخت افزاری

بی شک یکی از مهم ترین ویژگی هایی که مک بوک ها را منحصر به فرد می کند، قابلیت های سخت افزاری مک بوک ها است. مک بوک ها مجهز به تراشه پردازنده قدرتمند، حافظه داخلی بالا، صفحه نمایش ۱۵ اینچی، صفحه نمایش رتینا و… می باشند. همچنین هماهنگی سخت افزاری سیستم های مک بوک همواره مورد توجه کاربران قرار می گیرد.

 حافظه داخلی بالا و ثابت مک‌بوک

حافظه داخلی مک‌بوک ایر  ۱۲۸ گیگابایت است و برای نصب تعداد برنامه و نرم‌افزارهای لازم و ضروری و همچنین ذخیره‌سازی اطلاعات مورد نیاز کاربران کافیست.

امنیت بالا در برابر ویروس ها

یکی دیگر از ویژگی هایی که مک بوک ها را از سایر لپ تاپ ها متمایز می کند، بالا بودن امنیت مک بوک ها در برابر ویروس ها و بد افراز ها است. لپ تاپ های دیگر از امنیت نسبتاً پایینی برخوردار هستند و بنابراین شما باید برای محافظت از سیستم خود بیشتر دقت کنید.

امکان بهینه‌سازی سیستم عامل مک او اس

کاربران مک بوک قادر خواهند بود قابلیت‌های لپ‌تاپ خود را به‌گونه‌ای تنظیم و بهینه‌سازی کنند که به بهترین شکل ممکن اس سیستم عامل مک او اس ( Mac OS) استفاده شود.

عمر بالای باتری مک‌بوک

یکی دیگر از تفاوت های مک بوک نسبت به سایر لپ تاپ ها بالا بودن عمر باتری و میزان شارژدهی بالا در آن است. همچنین با استفاده از مک بوک ها به آسانی می توانید به سایر محصولات اپل خود متصل شوید و به داده های خود در هر زمان و مکان دسترسی داشته باشید.

امکان نصب و دریافت اپلیکیشن‌های کاربردی

اپل تمامی برنامه‌های مورد نیاز کاربران رایانه‌های شخصی را در لپ‌تاپ‌های مک بوک توسعه داده و تعبیه کرده است تا کاربران مشکلی در نصب و دریافت برنامه‌های موردنیاز خود نداشته باشند.

قیمت بالای مک‌بوک

یکی از عواملی که نقش مهمی در محدودیت مک بوک ها بازی می کند بالا بودن قیمت مک بوک است. شرکت اپل همواره در ساخت و تولید محصولات خود دقت زیادی به خرج می دهد و برای ارائه یک محصول با کیفیت و منحصر به فرد از تمامی امکانات در دسترس استفاده می کند.

به همین دلیل بسیاری از محصولات اپل در کنار ویژگی های ارزشمند قیمت بالایی دارند. بالا بودن قیمت در مک بوک ها باعث شده تا افراد سایر لپ تاپ ها را نیز مورد بررسی قرار دهند.

مک‌بوک

سیستم عامل مک‌بوک

  • مک‌بوک ها به مراقبت کمتری نیاز دارند.
  • مک ها نسبت به حملات ویروسی و بد افزار ها مقاوم تر هستند.
  • مک‌بوک ها تجربه ای مبتنی بر یونیکس ارائه می کنند.
  • بیشتر نرم افزار های مک بوک بر رابط کاربری تاکید دارند.
  • مک بوک ها به آسانی به سایر محصولات اپل متصل می شوند.

سیستم عامل ویندوز

  • سیستم عامل ویندوز از لحاظ نرم افزار و سخت افزار انعطاف پذیری بیشتری دارد.
  • نرم افزار های کاربردی برای سیستم عامل ویندوز بیشتر است.
  • اجرای بازی های رایانه ای در ویندوزها حرفه ای تر است.
  • ویندوز ها نسبت به مک‌بوک ها طرفداران زیادی دارد.
  • ویندوز از موزیک پروداکشن بهتر پشتیبانی می کند.

محدودیت در نصب برنامه و نرم‌افزارهای مختلف

از آنجا که سیستم عامل مک بوک، ویندوز نیست، بنابراین بسیاری از برنامه‌های ویندوزی در آن موجود نیست بنابراین کاربران برای نصب برنامه‌های موردنیاز خود با محدودیت مواجهند.

عدم امکان ارتقای حافظه داخلی

حافظه داخلی لپ‌تاپ‌های مک بوک ثابت است و غیرقابل ارتقاء است، بنابراین بسیاری از کاربران این ویژگی را از بزرگ‌ترین معایب مک بوک ایر می‌دانند.