شیائومی۱۲Sو ۱۲Sپرو

افشای مشخصات شیائومی۱۲Sو ۱۲Sپرو

شیائومی۱۲Sو ۱۲Sپرو:

باتوجه به برخی گزارش‌ها، شیائومی در حال کار بر روی سری گوشی‌های هوشمند شیائومی ۱۲S است. این مجموعه احتمالاً شامل دو مدل شود: شیائومی۱۲Sو ۱۲Sپرو. امروز اطلاعات کلیدی قابل اعتمادی توسط Digital Chat Station در مورد پرچم‌داران شیائومی ۱۲S و ۱۲S Pro منتشر شده است.

بنابر اعلام اکانت Digital Chat Station، بازار به زودی میزبان گوشی‌های پرچمدار با نمایشگرهای کوچک‌تر خواهد بود. یکی از این گوشی‌ها که ظاهرا همان ۱۲S است، دارای نمایشگری با گوشه‌های منحنی و وضوح تصویر +FHD خواهد بود که رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی دارد.

دوربین اصلی سه گانه ۱۲S مجهز به یک لنز اصلی ۵۰ مگاپیکسلی خواهد بود و گفته شده دارای الگوریتمی در سطح سخت‌افزاری است که تجربه عکاسی را بهبود می‌بخشد.

 

مشخصات شیائومی۱۲Sو ۱۲Sپرو

شیائومی12Sو 12Sپرو

 

باتوجه به گفته‌های منبع خبر، بازار شاهد ورود برخی از گوشی‌های پرچم‌دار با نمایشگرهای کوچک‌تر خواهد بود؛ یکی از آن‌ها دارای صفحه‌نمایش لبه خمیده است که وضوح +Full HD، نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز، با سوراخ پانچ در مرکز و اندازه‌ی مناسبی دارد.

گفتنی است که خانواده بزرگ‌تر این گوشی هوشمند بی‌نام احتمالا همان شیائومی ۱۲S پرو است که مجهز به نمایشگر ۲K است و به صورت کلی در زمینه نمایشگر بهینه‌سازی‌های بیشتری روی آن انجام شده، همچنین این مدل مانند ۱۲S از تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ پلاس بهره خواهد برد.

البته با استناد به یک گزارش دیگر شاید ۱۲S پرو با دو تراشه متفاوت روانه بازار شود، به شکلی که یکی از آنها احتمالا دارای تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ پلاس خواهد بود و دیگری نیز به تراشه دیمنستی ۹۰۰۰ مجهز خواهد شد.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد ۱۲S پرو نخستین گوشی پرچمدار شیائومی باشد که از تراشه ساخت مدیاتک استفاده خواهد کرد.

گزارش اخیر حاکی از آن است که Xiaomi 12S Pro ممکن است در دو نوع CPU وارد بازار شود. نخستین نسخه می‌تواند به تراشه Snapdragon 8 Gen 1 Plus مجهز شود، در حالی که نسخه دوم می‌تواند توسط Dimensity 9000 SoC هدایت شود. بنابراین، به نظر می‌رسد که ۱۲S Pro می‌تواند اولین پرچم‌دار شیائومی باشد که از چیپست مدیاتک پشتیبانی می‌کند.

در اخبار مرتبط، سه گوشی جدید شیائومی با شماره مدل‌های ۲۲۰۳۱۲۱C، ۲۲۰۶۱۲۳SC و ۲۲۰۶۱۲۲SC دارای گواهینامه CMIIT هستند. انتظار می‌رود این دستگاه‌ها با اسامی Xiaomi 12 Ultra ،Xiaomi ۱۲S و Xiaomi 12S Pro در چین عرضه شوند.