شیائومی برند Mi را کنار می‌گذارد
شیائومی برند Mi را کنار می‌گذارد

شیائومی در چند سال گذشته به یکی از بزرگ‌ترین بازیگران در بازار گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. با وجود اینکه شیائومی در بازار آمریکا حضور ندارد، اما این شرکت به لطف مقرون‌به‌صرفه بودن محصولات خود و ارائه‌ی گوشی‌های جذاب در برخی بازارها رشد چشمگیری داشته است. در حالی که برندهای ردمی و پوکو به عنوان زیرمجموعه‌های شیائومی انجام وظیفه می‌کنند، پرچم‌داران اصلی و بسیاری از گوشی‌های مهم این شرکت همراه با برند Mi به دست کاربران می‌رسیدند. اما حالا شیائومی اعلام کرده که دیگر از این برند استفاده نخواهد کرد.

سخنگوی این شرکت در گفت‌وگو با سایت XDA-Developers خبر بازنشستگی این برند را تأیید کرده است. این تغییر فقط گوشی‌های شیائومی را در برنمی‌گیرد و بلکه دیگر گجت‌ها و محصولات این شرکت هم دیگر بدون این برند راهی بازار می‌شوند. به گفته‌ی سخنگوی این شرکت، نام شیائومی‌ جایگزین این برند می‌شود.

شیائومی برند Mi را کنار می‌گذارد

در همین زمینه می‌توانیم به جدیدترین گوشی شیائومی‌ یعنی شیائومی میکس ۴ اشاره کنیم که جانشین می میکس ۳ محسوب می‌شود. همانطور که می‌بینید، شیائومی برای این گوشی هم برند می را حذف کرده و از این به بعد تمام نام محصولات این شرکت مبتنی بر همین رویکرد خواهد بود. این یعنی مثلا جانشین گوشی می ۱۱ با نام شیائومی‌ ۱۱ راهی بازار خواهد شد.

با توجه به اینکه شیائومی‌ روزبه‌روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، این شرکت می‌خواهد بیش از پیش گوشی‌های خود را با اعتبار شیائومی‌ مرتبط کند. در چین بسیاری از گوشی‌های این شرکت صرفاً با برند شیائومی‌ شناخته می‌شوند و چندان خبری از شیائومی‌ می یا می نیست.

در هر صورت از این بعد نام گوشی‌های این شرکت کوتاه‌تر می‌شوند و امیدواریم مدیران شیائومی‌ نام‌گذاری گیج‌کننده‌ی برخی از گوشی‌های خود را هم اصلاح کنند.