راه‌اندازی سرویس «بک‌لینک» مایکت برای توسعه‌دهندگان اندروید

معرفی سرویس بک‌لینک مایکت

در ابتدا توضیحاتی در مورد سرویس بک‌لینک مایکت بدهیم تا با قابلیتهای این سرویس اشنایی بیشتری پیدا کنید.

قابلیت دریافت و درج «بک‌لینک» با هدف ایجاد شرایط همکاری و تعامل بهتر و سودمندتر برای توسعه‌دهنده و مایکت ایجاد شده‌ است.

در سرویس بک‌لینک مایکت، توسعه‌دهنده که قبلا به صورت رایگان لینک دانلود برنامه یا بازی خود را به مایکت قرار می‌داد، می‌تواند با انجام یک فرآیند ساده در پنل توسعه‌ دهنده مایکت، از این موضوع برای خود درآمدزایی کند. قبل‌تر همراهان ما به صورت عادی بک‌لینک مایکت را در وب‌سایت خود قرار می‌دادند و بدین صورت امکان ارجاع کاربران از سایت توسعه‌ دهنده به صفحه دریافت اپلیکیشن وجود داشت.

ساختار این روش به شرح زیر است:

۱. پس از ورود به پنل توسعه‌ دهندگی با انتخاب گزینه بک لینک از منوی سمت راست می‌توانید وارد صفحه بک لینک شوید.

بک‌لینک مایکت

۲. توسعه‌دهنده می‌تواند به ازای هر اپلیکیشن منتشر شده خود در مایکت،‌ یک لینک دارای UTM که قابلیت Track کردن دارد، دریافت نماید.

بک‌لینک مایکت

۳. توسعه‌دهنده باید این لینک دارای UTM را به همراه آیکون «دریافت از مایکت»، در صفحه وبسایت خود قرار دهد.

بک‌لینک مایکت

۴. پس از آن توسعه‌ دهنده به ازای هر کلیک منحصر به فرد (Unique Click) انجام شده بر روی بک‌لینک درج شده در سایت خود، مبلغ ۱۰۰ تومان اعتبار تبلیغات از مایکت دریافت می‌کند. (Unique click، کلیکی است که توسط گوگل آنالیتیکس به عنوان کاربر جدید شناسایی شده است.)

جمع‌بندی کامل اطلاعات مرتبط با کلیک‌ها و به‌ روزرسانی آن‌ها در بازه‌های زمانی ۷ روزه در گوگل آنالیتیکس صورت می‌گیرد. لذا مایکت نیز بعد از این بازه اطلاعات را مرور می‌کند. لازم به ذکر است اطلاعات دریافت شده از گوگل آنالیتیکس در طول یک هفته نوسانات و تغییرات حداکثری را تجربه کرده و بعد از آن قابل استناد هستند.

 امکانی جدید برای درآمدزایی توسعه‌دهندگان اندروید

قبل از این سرویس، توسعه‌دهنده برای دانلود برنامه در وب‌سایت خود، دکمه دانلود را قرار می‌داد و هیچ درآمدی هم از کلیک کاربران روی این دکمه نداشت. در سرویس بک‌لینک مایکت، توسعه‌دهنده که قبلا به صورت رایگان لینک دانلود برنامه یا بازی خود را در استورهای اندرویدی (گوگل‌پلی، مایکت، کافه‌بازار، و…) قرار می‌داد، می‌تواند با انجام یک فرایند ساده در پنل توسعه‌دهنده مایکت، از این موضوع برای خود درآمدزایی کند. در واقع این قابلیت را به توسعه‌دهنده می‌دهد تا به ازای هر کلیک یکتا (Unique Click) روی دکمه دانلود برنامه از مایکت (در وب‌سایت خود)، درآمدی را دریافت کند. این درآمد به صورت اعتبار سرچ‌ادز در انتهای ماه به حساب توسعه‌دهنده واریز خواهد شد.

امکانات برای تمامی توسعه‌دهندگان

مایکت پیش از این نیز با اقدامات مختلف سعی در افزایش سود و سهم توسعه‌ دهندگان از این مارکت بزرگ را داشته است. این سرویس نیز در همین راستا فعالیت خود را آغاز کرده و اصلی‌ترین هدف آن افزایش درآمد توسعه‌ دهندگان بازی و اپلیکیشن در مایکت است.

ثریا رضایی، مدیر توسعه‌ی تجاری مایکت، درباره‌ی اضافه شدن این قابلیت به فضای مایکت می‌گوید:

«امکان ارجاع توسعه‌ دهنده به صفحه برنامه خود در مایکت پیش از این هم در وجود داشت و در متون راهنمای توسعه‌ دهنده در وب‌سایت، از آن صحبت کرده بودیم.

بااین‌حال امکاناتی که برای بک‌لینک و فرستادن کاربر از یک لینک به مایکت وجود داشت، هنوز به سطح امروز خود نرسیده بود.

چند هفته‌ای است که این سرویس را با کمک جمعی از توسعه‌دهندگان و تیم‌های داخلی مایکت تست می‌کنیم و حالا می‌توان گفت که بک‌لینک این توانایی را دارد تا علاوه بر آمارهای مرتبط، درآمدزایی نیز برای توسعه‌دهنده به همراه داشته باشد».

رضایی درباره‌ی پروسه‌ی همکاری و استفاده از این سرویس در فاز کنونی می‌گوید:

«طی روزهای اخیر و علاوه بر راه‌های معمول ارتباطی چون ایمیل و …، سعی کردیم تا با توسعه‌دهندگان مستقیم صحبت کنیم و علاوه بر معرفی سرویس، دغدغه‌هایشان را نیز در این زمینه بشنویم.

بدین‌ترتیب با بیش از ۵۰ توسعه‌دهنده‌ی برتر مایکت صحبت کردیم و بسیاری از آن‌ها در حال حاضر مشغول استفاده از این سرویس هستند».

شایان ذکر است :

که توسعه‌ دهندگانی که تمایل به استفاده از این سرویس و درآمدزایی ازطریق آن دارند، می‌توانند با تیم توسعه‌ی تجاری مایکت ازطریق ایمیل developer@myket.ir و با موضوع «بک‌لینک» در ارتباط باشند.

تمامی تلاش ما بر ساده‌سازی پروسه و قابل دسترس کردن آن برای تمامی توسعه‌دهندگان بوده است و امیدواریم با نظرات خود در این راستا، ما را در بهبود کیفیت سرویس بک‌لینک یاری کنید.

این سرویس در تاریخ نهم خرداد ماه به‌صورت عمومی دراختیار تمامی توسعه‌دهندگان قرار گرفته است.