چگونه در آیفون بارکد را اسکن کنیم؟

اسکن:

در این مقاله خواهید خواند که چطور باید بارکدها را با گوشی آیفون خود اسکن کنید و آیا برای این کار به نصب برنامه خاصی نیاز دارید یا نه.

بارکدها و کیوآر کدها مدت‌ها است که در دنیای ما وجود دارند. برای اسکن بارکدها در گوشی آیفون به برنامه‌های جانبی نیاز دارید؛ اما اسکن کدهای QR به سادگی بازکردن دوربین آیفونتان است.

اصلی‌ترین تفاوت کد QR با بارکد در میزان اطلاعات قابل ذخیره آن‌ها است. درحالی‌که بارکد فقط اطلاعات را در جهت افقی نگه می‌دارد، کد QR اطلاعات را در هر دو جهت افقی و عمودی نگه می‌دارد؛ به‌همین‌دلیل، کد QR می‌تواند صدها برابر بیشتر از یک بارکد اطلاعات را در خود جای بدهد.

چگونه یک بارکد را اسکن کنیم؟

برای Scan بارکد در آیفون و آیپد قبل از هر چیزی لازم است که یک برنامه بارکدخوان برای IOS روی دستگاه خود دانلود و سپس نصب کنید. برنامه‌های اسکن بارکد زیادی در اپ استور موجود است اما ما برای این مقاله از برنامه  QR Code Reader – Barcode Maker استفاده می‌کنیم. نه تنها استفاده از این برنامه آسان است، بلکه از تمام قالب‌های اصلی بارکد پشتیبانی می‌کند و به علاوه رایگان هم هست. همچنین با استفاده از این برنامه می‌توانید خودتان بارکد بسازید.

۱.   برنامه QR Code Reader – Barcode Maker را در آیفون خود باز کرده و سپس روی نماد بارکد دایره ای بزرگ در مرکز صفحه ضربه بزنید.

۲.   در این مرحله برنامه برای استفاده از دوربین آیفون از شما درخواست اجازه خواهد کرد. روی Ok ضربه بزنید تا برنامه بتواند از دوربین استفاده کند.

۳.   بارکدی را که می‌خواهید اسکن کنید را جلوی دوربین آیفون خود قرار دهید.

نحوه اسکن بارکد در آیفون

۴.    آیفون شما باید بارکد را به طور خودکار Scan کرده و داده‌های آن را نمایش دهد. این داده‌ها می‌تواند مجموعه‌ای از اعداد،  متون مختلف، یا شاید حتی آدرس وب سایت باشد.

۵.   برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره داده‌های بارکد، روی نماد جستجو ضربه بزنید.

برای اسکن بارکد در آیفون چه کنیم

نحوه Scan کد QR با گوشی آیفون

برخلاف بارکد، شما برای اسکن کد کیوآر به برنامه‌های شخص ثالث نیازی ندارید. باتوجه‌به کاربرد گسترده‌ی این کدها، منطقی است که قابلیت Scan کدهای QR در دوربین گوشی‌ها وجود داشته باشد. بد نیست بدانید در سال ۲۰۱۷ زمانی‌که اپل QR Reader را در آیفون‌های خود قرار داد، سایر سازندگان به‌سرعت از آن پیروی کردند.

از منو رستوران‌ها گرفته تا رمز وای‌فای میهمان، کدهای کیو آر برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند.

برای اسکن کد QR با گوشی آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • دوربین آیفون را باز کنید و مقابل کد بگیرید.
  • پس از اینکه دوربین محتوای کد را تشخیص داد، اعلانی روی صفحه ظاهر می‌شود.
  • روی آن کلیک کنید تا لینک مرتبط در مرورگر آیفون باز شود.
آموزش تصویری اسکن سریع کد QR در آیفون با استفاده از دوربین گوشی - روکیدا

چگونه می‌توان با استفاده از آیفون Scan کرد؟

علاوه بر اسکن بارکد، شما می‌توانید از آیفون خود به عنوان اسکنر هم استفاده کنید و برای اسکن اسناد نیز از آن بهره ببرید.  ساده‌ترین راه برای Scan یک سند با آیفون استفاده از برنامه Notes است. اگرچه انواع برنامه‌های خارجی قابل نصب اسکنر iOS نیز وجود دارد که ویژگی‌های اضافی مانند فکس و ویرایش تصویر و متن پیشرفته را فراهم می‌کند.

آموزش اسکن در آیفون و آیپد