بهترین آنتی ویروس های کامپیوتر ۲۰۲۲

هر کامپیوتری برای در امان ماندن از ویروس‌ها و بدافزارها به یک آنتی‌ ویروس مناسب نیاز دارد. اگر شما یک کاربر کامپیوتری در هر سطحی باشید از یک تریدر ارز دیجیتال تا یک دانش‌آموز که فقط تکالیف مدرسه را با سیستم خود انجام می‌دهد، چیزی که می‌تواند شما را به‌شدت نگران کند، حضور یک بدافزار یا ویروس در سیستم شما است. در همین راستا استفاده از یک آنتی‌ویروس برای سیستم ویندوز شما می‌تواند درجه بهتری از امنیت را برای شما به ارمغان بیاورد.

شما به خدماتی مانند حفاظت دربرابر ویروس‌های جدید، بدافزارها و سایر خطرات امنیتی نیاز دارید؛ در غیر این‌صورت سیستم شما و محتویات آن در خطر آلودگی و ربوده شدن اطلاعات خواهد بود.باید توجه داشته باشید که آنتی‌ویروس‌های رایگان بی‌دلیل رایگان نیستند؛ درواقع شرکت سازنده نرم‌افزار خود را به‌صورت رایگان دراختیار شما می‌گذارد تا در عوض بتواند از داده‌های شما جهت بهبود نرم‌افزار خود بهره بگیرد. به‌علاوه ممکن است پنجره‌هایی به‌صورت پاپ‌آپ هنگام استفاده از این آنتی‌ویروس‌ها مشاهده کنید؛ اما ازلحاظ کیفیت انجام کار، تمامی مواردی که برای شما فهرست می‌کنیم با نسخه‌های پولی برابری می‌کنند و صرفاً ممکن است امکانات نرم‌افزار در بخش‌های حفاظتی کمتر باشد. به بیان دیگر، آنتی‌ویروس رایگان یا نوعی از حفاظت را پشتیبانی نمی‌کند یا اگر پشتیبانی کند به درستی آن را انجام می‌دهد.

 آنتی ویروس Avast

بسته به نیازهایتان آنتی‌ویروس Avast ممکن است بهترین آنتی ویروس رایگان برای شما باشد. Avast یک نرم‌افزار کامل و قابل‌اعتماد با بیش از ۳۰ سال تجربه و بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر ماهانه است که درحال‌حاضر خدمات اصلی حفاظت سایبری آن رایگان است.

این آنتی ویروس در کنار عملکرد اصلی فایروال با قابلیت اسکن در زمان واقعی، نقص‌های امنیتی دستگاه شما را اسکن و رفع می‌کند. با محافظت از شبکه WiFi، قادر است امنیت دستگاه شما را به‌طورقابل‌توجهی افزایش دهد.همچنین با ارائه محافظت در زمان واقعی می‌تواند از ورود بدافزار به سیستم شما جلوگیری کند.

Avast رابط کاربرپسند و راحتی دارد. برای اجرا در پس زمینه بدون کاهش سرعت دستگاه می‌توان از passive mode بهره گرفت. Avast باید به‌صورت دستی به‌ روز شود تا از هرآنچه ممکن است شما را مورد تهدید قرار دهد، مطلع شود؛ اما می‌توان با ارتقا به نسخه‌های پولی این مشکل را برطرف کرد.

آنتی ویروس Avast علاوه‌براینکه بهترین انتی ویروس ویندوز شناخته می‌شود، برای سیستم‌عامل‌های دیگری مثل macOS، iOS و اندروید نیز توسعه یافته است. آنتی ویروس Avast به افراد در سراسر جهان کمک می‌کند تا به‌صورت رایگان به یکی از بهترین خدمات محافظتی دسترسی داشته باشند. بااین‌حال، زمان بوت شدن نرم‌افزار ممکن است بسیار کند باشد.

 آنتی ویروس ۱QUICK HEAL

بهترین ویروس کش میتواند لقب این برنامه باشد که نه‌تنها به‌صورت همه‌جانبه عمل می‌کند، بلکه شما را از ترافیک‌های آلوده به ویروس هم در امان نگه می‌دارد. نکته مثبت دیگر این آنتی‌ویروس کار به طور مداوم است که در برابر تهدیدهای غیرمنتظره و ناشناخته از شما محافظت می‌کند اما این کار مداوم به‌گونه‌ای است که به‌ سرعت سیستم شما کمترین آسیبی نمی‌رسد.

آنتی‌ ویروس Adware

Adaware یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه حفاظت از حریم خصوصی و ضدجاسوس‌افزار است. این نرم‌افزار برنده جایزه محافظت رایگان دربرابر انواع تهدیدات آنلاین و آفلاین ارائه می‌دهد. آنچه این برنامه را به بهترین آنتی ویروس برای کامپیوتر تبدیل کرده است، اسکن هوشمند داخلی نسخه رایگانش است که بلافاصله به تهدیداتی که به کامپیوتر شما وارد می‌شود، پاسخ می‌دهد. این آنتی ویروس در پس‌زمینه اجرا می‌شود و به کاربر این امکان را می‌دهد تا به هر برنامه‌ای دسترسی داشته باشد.

می‌توانید به‌روزرسانی خودکار را فعال کنید تا آنتی ویروس خود را به توانایی شناسایی آخرین تهدیدات مجهز کنید. کاربر این امکان را دارند که برنامه را براساس تنظیمات خاص سفارشی کند. Adaware برای کامپیوتر‌های ویندوزی ساخته شده است و می‌تواند در ویندوزهای ۷ تا ۱۱ اجرا شود. نسخه رایگان Adaware از کامپیوتر شما دربرابر تهدیدات در زمان واقعی محافظت می‌کند و می‌تواند به‌عنوان عامل امنیتی پایه عمل کند. با‌این‌حال فقط به دستگاه‌های ویندوزی محدود می‌شود.

آنتی‌ ویروس NORTON 360 

اخیراً NORTON با AVAST ادغام شده‌اند که از ترکیب این دو، یک ابرشرکت امنیتی و سایبری به وجود آمده است. طبیعتاً محصول آنها یکی از بهترین آنتی‌ویروس‌های موجود در بازار است. این بسته تقریباً شامل همه چیزهایی است که برای مصون ماندن رایانه شخصی خود در برابر ویروس‌ها نیاز دارید. شما در حال دریافت همه موارد ضروری هستید، از جمله حفاظت هم‌زمان با هوش مصنوعی که از آسیب رساندن ویروس‌ها، بدافزارها، جاسوس‌افزارها و باج‌افزارها به دستگاه شما جلوگیری می‌کند. همچنین یک فایروال دوطرفه وجود دارد که ترافیک شبکه دریافتی و ارسالی را کنترل می‌کند. به‌عنوان‌مثال، زمانی که شخصی برای سرقت فایل‌های شما از راه میان‌بری استفاده می‌کند. از نقاط ضعف این آنتی‌ویروس عالی تنها نداشتن نسخه رایگان آن است و برای استفاده از آن باید پول پرداخت کنید.

آنتی ویروس Avira

با وجود میلیاردها رمز عبور سرقت‌شده و هزاران بدافزار در حال ظهور، آنتی ویروس Avira یک گزینه مطمئن برای حداکثر امنیت شما است که در درجه اول بر امنیت مبتنی بر رمز عبور تمرکز می‌کند. اویرا اسکن بلادرنگ و محافظت دربرابر هرگونه تهدید احتمالی که کامپیوتر ممکن است با آن مواجه شود را دارا است.

این ابزار امنیتی رایگان با بهینه سازهای عملکرد داخلی ارائه می‌شود. با Avira کاربران می‌توانند از طول عمر باتری بیشتر و عملکرد روا‌ن‌تر دستگاه خود لذت ببرند. نرم‌افزار مذکور از شما دربرابر تهدیدهای سایبری محافظت می‌کند. بااینکه به‌روزرسانی خودکار ارائه نمی‌دهد، ولی به‌صورت دستی می‌توان آن را آپدیت کرد.

نسخه رایگان آنتی ویروس اویرا فقط برای دستگاه‌های ویندوزی ساخته شده است و از تلفن‌های همراه پشتیبانی نمی‌کند. Avira ترکیبی سه در یک از قابلیت‌ها است که محافظت از تهدید، بهینه‌سازی سیستم و حفظ حریم خصوصی آنلاین را به شما ارائه می‌دهد.

این برنامه در سطح متوسطی قرار دارد؛ اما سطح حفاظتی مناسبی را ارائه می‌دهد. رابط کاربری هوشمند است و ویژگی‌های مختلف از جمله VPN رایگان (اما محدود به ماهیانه ۱ گیگابایت) به‌طورکلی در UI ادغام شده‌اند.

آنتی‌ ویروس

آنتی ویروس Panda

آنتی ویروس پاندا یک نرم‌افزار آنتی ویروس مبتنی بر ابر است که توسط Panda Security توسعه یافته است. این نرم‌افزار در نسخه‌های رایگان و پولی موجود است و در بین بهترین نرم‌افزارهای آنتی ویروس قرار می‌گیرد. آنتی‌ویروس رایگان پاندا دربرابر همه بدافزارها محافظت بی‌درنگ ارائه و هر دستگاه حافظه خارجی متصل به کامپیوتر را نیز اسکن می‌کند.

همچنین امکان اسکن دستی و برنامه‌ریزی‌شده را فراهم می‌آورد. آنتی ویروس پاندا مبتنی بر ابر است، به این معنی که تمام کارها خارج از سیستم پردازش کامپیوتر شما انجام می‌شود. این ویژگی استفاده از پاندا را آسان، خودکار و سازگار با فضای ذخیره‌سازی می‌کند. این آنتی ویروس بسیار سبک است و عملکرد بهینه‌ای دارد. پس از نصب، نرم‌افزار در حالت خودکار اجرا می‌شود. هر به‌روزرسانی جدید بلافاصله بدون دخالت شما روی دستگاه‌تان منعکس می‌شود.

نسخه رایگان نرم‌افزار آنتی ویروس پاندا با دستگاه‌های ویندوز و اندروید سازگار است و از آن‌ها دربرابر تهدیدات آنلاین و آفلاین محافظت می‌کند. آنتی ویروس پاندا یک سیستم حفاظتی درجه یک با ویژگی‌هایی است که در اکثر آنتی‌ویروس‌ها یافت نمی‌شود. بااین‌حال، ویژگی‌های پیشرفته فقط در نسخه‌های پولی موجود است و بسیاری از کاربران نسخه رایگان به آن دسترسی ندارند.

آنتی‌ ویروس

 TotalAV آنتی‌ ویروس

TotalAV یک آنتی‌ ویروس که توسط بیش از ۲۵ میلیون کاربر استفاده می‌شود. متأسفانه این نرم‌افزار برنده جایزه محافظت بلادرنگ دربرابر بدافزارها را پوشش نمی‌دهد؛ اما می‌تواند اسکن‌ها را برای شناسایی تهدیدهای موجود روی کامپیوتر شما اجرا کند. TotalAV یک برنامه فوق سریع و روان است که فایل‌های ناخواسته را نیز حذف می‌کند و عملکرد برنامه را به‌طورفعال بهینه می‌کند. نسخه رایگان به‌روزرسانی خودکار را اجرا نمی‌کند؛ اما این ویژگی در نسخه پولی موجود است.

آنتی ویروس TotalAV با دستگاه‌های مختلف، از ویندوز و اندروید گرفته تا محصولات اپل سازگاری کامل دارد. به‌عنوان بخشی از مجموعه ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد خود، TotalAV به شما از نقض احتمالی داده‌ها یا به خطر افتادن رمز عبور اطلاع می‌دهد. این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که مجبور نیستید به نتایج اسکن نگاه کنید. Total AV یک گزینه خوب برای اکثر محیط‌های کاربری است. بااین‌حال، نسخه رایگان فاقد حفاظت در زمان واقعی است و ویژگی‌های محدودی دارد.

آنتی‌ ویروس